Madamme Merkelová dokázala kopat proti vlastní zemi, nyní se začíná nad stranou CDU značně zatahovat

0
REKLAMA: Navštivte necenzurovaný vyhledávač Zetax.net

Angela Merkel
Foto: Sputnik International
SDÍLET:

Strana CDU/CSU ztrácí smysl ve svém dalším působení. Poslanci povstávají, vůči skomírající, výše uvedené politické frakci. Merkelová se navíc potýká s fiaskem v obsazení postu na šéfa se zvolením svého předurčeného kandidáta. Je to celých 13 let, co za upřednostněného Volkera Kuadera zaujal náhradní pozici Ralph Brinkhaus.

Jaký úpadek autority: kancléřka ztrácí svého nejdůležitějšího důvěrníka Volkera Kaudera a přístup k centru své vládní moci. Velká koalice už nemá žádnou budoucnost

– Spiegel Online

Je pouze hořkou pravdou, že jiní politici by už dávno měli konec veškerým radovánkám, které si měla možnost užít. V případě Merkelové bylo její působení stále posilováno a kryto. Její působnost s odpovídající autoritou se propadá kamsi do neznáma. Pro mnoho lidé – vlastních občanů, to znamená jisté vysvobození. Otázkou zůstává, co se dá očekávat za směřování dalšího nástupce.

„Angela Merkelová bude muset zvážit, zda frakci nebo Spolkový sněm jako celek požádat o vyjádření důvěry. Od tohoto úterý si kancléřka nemůže být jistá podporou vlastních lidí,“ konstatuje list Süddeutsche Zeitung. Deník Hannoversche Allgemeine Zeitung už úterní hlasování považuje za vyjádření nedůvěry kancléřce, která se z něho zřejmě nezotaví. Debaty o změně v čele strany a vlády budou získávat na intenzitě, míní.

– Spiegel Online

Moc německé kancléřky se pomalu rozpadá. Situace postupně a bez sebemenšího zvolnění nabírá na větší a větší složitosti a není jasné, jestli se  bude mít možnost znovu zotavit. Německé listy zdůrazňují o promeškaném období odchodu, což může být patrnou příčinou celé situace.ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here