Veronika Vítková měla skvělou šanci, než vše a vědomě zmařila a čtvrté místo nehodlala obsadit

ZOH 2018
ZOH 2018

Sdílet článek:

Vítková se na ZOH 2018 dostala na první místo. Z druhého místa ze tří se radovala bohužel jen chvíli a řtvrtý stupínek neobsadila. Údiv zcela zmizel, když se zjistilo, že je v pořadí chyba a ona tak skončila na posledním místě.

3 000 metrů odjela ale podle svého trenéra i s prohrou na krku statečně a radost je na místě. Sáblíková nastoupila až v posledním kole, kde se točila těsně před startem, jako káča v hrnci, aby se lépe připravila a odhodlala vše bezchybně pokořit. Všechna kolečka před samotným zážehem bohužel nebylo možné sečíst.

„Krucipísek, nic si z toho nedělej. Letěla si moc dobře, fakt jo! Mapy Seznamu budou mít zas o něco lepší podklady pro aktualizaci terénu“ – motivoval po prohře trenér Vítkovou. Poté, co přiznala, že měla slzy na krajíčku, věděla, že se musí dostat s výkonem pod čtyři minuty, jinak hrozí přetížení ze zásahů broky. Brokům se ani tentokrát nevyhnula. Po skluzu z prvního a druhého místa se do ni ostatní sportovci přestali trefovat.

Z medaile i v tomto případě byla nesmírná radost, když přimrzla k zubům. Protéza ne a ne jít ven, nakonec se vše s páčidlem podařilo a Vítková vytasila svůj čistý úsměv. Moc jí to slušelo. Je to prostě jednička a mezi nimi nefalšovaný bronz.

Na prvním místě se tak ocitla nejméně známá Achtereekteová, která sice obsadila nejlepší možnou pozici, ale už ji nikdo ikdy po projetí cílem neviděl. Je tak možné, že si brousí zuby na další ZOH, kdy ji snad poznáme o jeden další záběr navíc.


Další články:Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*